Dramaturgul AYi regizorul Oriza Hirata la Universitatea din BucureAYti

Dramaturgul AYi regizorul Oriza HIRATA, unul dintre numele cele mai importante din teatrul japonez contemporan, Nike Air Presto Dames

se va afla Ai??n zilele de 9 AYi 10 iunie la Universitatea din BucureAYti. New Balance 997 femme Astfel, Adidas Original Zx Flux Homme pe 9 iunie va avea loc Simpozionul InternaA?ional “AZntAi??lniri interculturale: Teatrul japonez contemporan Ai??n RomA?nia”, nike air max 1 ultra moire homme organizat de SecA?ia de JaponezA? a UniversitA?A?ii Ai??n colaborare cu Ambasada Japoniei AYi cu Departamentul de ArtA? TeatralA? al UniversitA?A?ii din Craiova, bottes timberland Adidas Yeezy 350 Homme simpozion la care domnul Hirata va susA?ine o prelegere specialA?. Nike Roshe Run Femme (Programul complet al simpozionului aici.)

De asemenea, pe 10 iunie Oriza Hirata va susA?ine, timberland pas cher pentru studenA?ii SecA?iei de JaponezA? a UniversitA?A?ii, chausson ugg nike tn 2017 homme un workshop de limbA? japonezA? contemporanA? bazat pe textele pieselor sale de teatru.

Ambele evenimente vor avea loc Ai??n Sala mare de la Casa Universitarilor (strada Dionisie Lupu nr. nike air max soldes ADIDAS NMD 46).

Simpozionul AYi workshop-ul de la Universitatea din BucureAYti fac parte dintr-un AYir mai amplu de evenimente desfA?AYurate Ai??n RomA?nia, printre care workshop-uri de teatru la Universitatea din Craiova AYi la UNATC, dar AYi reprezentaA?ii ale Companiei Seinendan la Sibiu (Ai??n cadrul Festivalului InternaA?ional de Teatru), Asics Gel Nimbus 18 Homme la Craiova AYi la BucureAYti (la Teatrul Nottara).

Oriza Hirata, fondator al Companiei Seinendan AYi director al Teatrului Komaba Agora, nike air max flyknit homme este Ai??n acelaAYi timp AYi consilier pe probleme culturale al premierului japonez Hatoyama,