Eveniment – o apariţie editorială importantă

La Editura Universităţii din Bucureşti apare cartea Nihongo o benkyō shiyō. Manual de limba japoneză pentru anul I, Nike Air Max 2016 Heren wit care se adresează în principal studenţilor din anul I de la Secţia de Japoneză a Universităţii din Bucureşti, New Balance 247 mujer oferindu-le acestora informaţiile necesare pentru însuşirea elementelor fundamentale de scriere, louboutin suisse prix gramatică şi vocabular.

Potrivit autorilor – lect. dr. Ruxandra Raianu, NIKE AIR FOOTSCAPE lect. drd. Roman Paşca şi asist. Asics Gel Nimbus 18 Femme Eri Utsunomiya, acest manual, care a “dospit” vreme îndelungată pînă să ajungă la maturitate (circulînd ani de zile sub formă de handout-uri), Black Gold Jordan Shoes va fi un instrument de lucru foarte util pentru studenţi şi profesori deopotrivă deoarece umple un gol important pe piaţa materialelor de studiu al limbii japoneze din România.

Datorită structurii sale modulare, manualul are două utilizări potenţiale: poate fi folosit ca manual principal pentru orice curs de limba japoneză şi, pe de altă parte, poate fi folosit de către profesori ca resursă complementară pentru diverse materiale precum ilustraţii, liste tematice, Nike Air Jordan 3 Womens
explicaţii gramaticale etc. Cincinnati Bearcats Jerseys la orice nivel de studiu.

Parcurgînd acest manual, adidas superstar 80s homme dupa un semestru de studiu studenţii pot obţine nivelul N5 al Nihongo Nōryoku Shiken (Atestatul Internaţional de Limba Japoneză); după două semestre, pot obţine cu uşurinţă nivelul N4.

Manualul poate fi procurat de la Librăria Universităţii din Bucureşti,

Comments are closed.