O sA?ptA?mAi??nA? a ai???premierelorai??? Ai??n RomA?nia

AZn perioada 23 ai??i?? 27 august 2010, la Universitatea din BucureAYti vor avea loc o serie de evenimente-premierA? Ai??n domeniul studiilor de limbA? AYi culturA? japonezA? din RomA?nia. Adidas Zx 700 Femme Blanche

AceastA? serie de evenimente este deschisA? de ConferinA?a ai???Haiku ai??i?? spiritul japonez manifestat Ai??n cea mai scurtA? formA? de poezie din lumeai???, susA?inutA? de cA?tre poeta de haiku Madoka Mayuzumi la Casa Universitarilor a UniversitA?A?ii din BucureAYti.

———-

AZntre 25 AYi 27 august are loc la Palatul FacultA?A?ii de Drept Al 15-lea Simpozion European de LingvisticA? AYi Metodologia PredA?rii Limbii Japoneze, organizat de AsociaA?ia Profesorilor de Limba JaponezA? din Europa Ai??n colaborare cu AsociaA?ia Profesorilor de Limba JaponezA? din RomA?nia AYi Universitatea din BucureAYti. basket new balance Nike Sko Nettbutikk La acest simpozion sAi??nt aAYteptaA?i peste 150 de participanA?i din Japonia AYi Europa. basket nike Ceremonia de deschidere a simpozionului va avea loc Ai??n Aula Magna, miercuri 25 august, Ai??ncepAi??nd cu ora 11:00. new balance uomo misure (Limba oficialA? a simpozionului este limba japonezA?.)

Este pentru prima datA? cAi??nd un eveniment de asemenea anvergurA? are loc Ai??n RomA?nia. Nike Air Huarache Donna Cu ocazia acestui simpozion, trei librA?rii importante specializate Ai??n carte japonezA? (manuale, dicA?ionare, beletristicA? etc.) ai??i?? Culture Japon din FranA?a, JP Books din Anglia AYi Roellin Books din ElveA?ia ai??i?? vor amenaja AYi standuri cu vAi??nzare, ceea ce reprezintA? de asemenea o premierA? Ai??n RomA?nia. Air Jordan 5 AZn plus, un numA?r de fundaA?ii japoneze vor distribui materiale informative despre programele pe care le deruleazA?.

———-

Un alt eveniment-premierA? extrem de important este ceremonia de inaugurare a Centrului de Studii Japoneze al UniversitA?A?ii din BucureAYti, ceremonie care va avea loc Ai??n prezenA?a a numeroAYi invitaA?i Ai??n ziua de miercuri 25 august, de la ora 18:00, Ai??n Aula Magna. new balance femme Acest centru este primul de acest tip din RomA?nia AYi are ca scop principal dezvoltarea AYi promovarea studiilor japoneze Ai??n RomA?nia. Fjallraven Kanken No.2 Ceremonia va cuprinde o serie de discursuri, precum AYi o prezentare a centrului Ai??n limba englezA?.

Toate aceste evenimente se vor bucura de prezenA?a prof. nike free Zapatillas TANJUN dr. basket new balance Sacramento Kings Ioan PA?nzaru, Rectorul UniversitA?A?ii din BucureAYti, AYi a E.S. ugg australia dl.