Centrul de Studii Japoneze al Universităţii din Bucuresti organizează Simpozionul internaţional de Studii Japoneze “Center and Periphery in Japanese Culture”

Centrul de Studii Japoneze al Universităţii din Bucureşti organizează în perioada 5-7 martie 2016 a VI-a ediţie a Simpozionului internaţional de studii japoneze cu tema “Center and Periphery in Japanese Culture”. Simpozionul beneficiazǎ de sprijinul Japan Foundation.

Ceremonia de deschidere a simpozionului are loc sâmbătă, 5 martie 2016, la ora 9:45, în clădirea Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine a Universităţii din Bucureşti din Str. Adidas Yeezy 350 Homme Pitar Moş nr. nike air jordan 3 femme 7-13 (et. Adidas Zx Flux Femme Porte II). adidas tubular shadow femme La ceremonie va participa şi E.S. Air Jordan 11 Retro dl Kisaburo Ishii, Ambasadorul Japoniei la Bucureşti. Air Jordan XX9 Domnia sa va susţine şi prelegerea inaugurală a simpozionului intitulată “Urban Policies in Japan”

Alte două prelegeri plenare vor fi suţinute de prof. Braxton Miller College Jerseys Simon Kaner (East Anglia University) şi prof. Jordan 12 Sale Mikio Nishioka (Doshisha University).

La simpozion participă un mare număr de cercetători în domeniul studiilor japoneze din Anglia, Australia, Belgia, Cehia, Finlanda, Franţa, Italia, Japonia, Lituania, Noua Zeelandă, Polonia, România, Spania, Ungaria.

Comments are closed.