Modul de limba japoneză pentru liceeni

Secţia de japoneză a Universităţii din București organizează în perioada 14-17 iulie, 2015 un modul de limba japoneză pentru liceeni.

Acest modul se adresează mai ales elevilor de liceu care studiază limba japoneză la liceu sau în timpul liber şi care se pregătesc pentru diferite teste (JLTP, examenul de admitere la Universitatea din Bucureşti etc), dar şi elevilor care sunt interesaţi de limba japoneză.

Modulul are caracter intensiv şi este structurat pe 3 nivele de cunoștințe (conform cu atestatul internaţional de limba japoneza): N5, Nike Air Max 2017 Homme N5/N4 și N4 (pregătire pentru examenul de admitere la Secția de japoneză, Universitatea din București).

Modulul este gratuit şi se va desfășura în clădirea Facultății de Limbi și Literaturi Străine, Pitar Moș 7-13. Air Max 2017 Dames wit Cursurile sunt predate de o echipă de profesori români şi japonezi ai Secției de japoneză a Universităţii din București.

Programul cursurilor:

Nivel 5, Nivel 4/5: 14-15 iulie: cursuri (orele 9-11, Air Max 90 Bianco Donna

14-16)

16-17 iulie: activități interactive (orele 9-11, 14-16)

Nivel 4: 16-17 iulie (orele 9-11, 13-15, 15:30-18:00)

Activități:

-test pentru verificarea cunoștințelor;

-corectarea textului și explicații;

-studiul caracterelor;

-traduceri, retroversiuni;

-particule;

-compuneri și corectarea lor;

-rezovarea subiectelor de la admitere din anii anteriori;

-activități interactive folosind limba japoneză

Înscrierea

Înscrierea se face prin e-mail până la data de 11.07.2015 ora 20.00 la adresele oana.andone17@gmail.com, Nike Air Max 90 Dames wit

bunescu.crina@gmail.com. Air Max 90 Uomo

Mailul trebuie să ăibă titlul “inscriere modul japoneza”şi să conţină: nume, adidas yeezy boost 750 hombre prenume, vârsta, Adidas Superstar Rosa Donna

nivelul aproximativ de japoneza(N5-N1), nike free 4.0 v3 uomo liceul si clasa. USC Trojans Jerseys Tot in mesaj trebuie menționate câteva aspecte ale limbii japoneze pe care participantul ar dori să le aprofundeze.

NB:

-oricine poate participa la orice nivel, dar numărul de locuri este limitat.

Comments are closed.