Modul de limba japonezA? pentru liceeni

SecA?ia de japonezA? a UniversitA?A?ii din BucureEi??ti organizeazA? Ai??n perioada 14-17 iulie, 2015 un modul de limba japonezA? pentru liceeni.

Acest modul se adreseazA? mai ales elevilor de liceu care studiazA? limba japonezA? la liceu sau Ai??n timpul liber AYi care se pregA?tesc pentru diferite teste (JLTP, examenul de admitere la Universitatea din BucureAYti etc), dar AYi elevilor care sunt interesaA?i de limba japonezA?.

Modulul are caracter intensiv AYi este structurat pe 3 nivele de cunoEi??tinEi??e (conform cu atestatul internaA?ional de limba japoneza): N5, Nike Air Max 2017 Homme N5/N4 Ei??i N4 (pregA?tire pentru examenul de admitere la SecEi??ia de japonezA?, ugg prix france Universitatea din BucureEi??ti).

Modulul este gratuit AYi se va desfA?Ei??ura Ai??n clA?direa FacultA?Ei??ii de Limbi Ei??i Literaturi StrA?ine, Pitar MoEi?? 7-13. Air Max 2017 Dames wit Cursurile sunt predate de o echipA? de profesori romA?ni AYi japonezi ai SecEi??iei de japonezA? a UniversitA?A?ii din BucureEi??ti.

Programul cursurilor:

Nivel 5, soldes timberland Nivel 4/5: 14-15 iulie: cursuri (orele 9-11, Air Max 90 Bianco Donna

14-16)

16-17 iulie: activitA?Ei??i interactive (orele 9-11, 14-16)

Nivel 4: 16-17 iulie (orele 9-11, 13-15, 15:30-18:00)

ActivitA?Ei??i:

-test pentru verificarea cunoEi??tinEi??elor;

-corectarea textului Ei??i explicaEi??ii;

-studiul caracterelor;

-traduceri, retroversiuni;

-particule;

-compuneri Ei??i corectarea lor;

-rezovarea subiectelor de la admitere din anii anteriori;

-activitA?Ei??i interactive folosind limba japonezA?

AZnscrierea

AZnscrierea se face prin e-mail pA?nA? la data de 11.07.2015 ora 20.00 la adresele oana.andone17@gmail.com, Nike Air Max 90 Dames wit

bunescu.crina@gmail.com. nike pegasus Air Max 90 Uomo

Mailul trebuie sA? A?ibA? titlul ai???inscriere modul japonezaai???AYi sA? conA?inA?: nume, adidas yeezy boost 750 hombre prenume, vA?rsta, Adidas Superstar Rosa Donna

nivelul aproximativ de japoneza(N5-N1), bottes ugg pas cher nike free 4.0 v3 uomo liceul si clasa. USC Trojans Jerseys Tot in mesaj trebuie menEi??ionate cA?teva aspecte ale limbii japoneze pe care participantul ar dori sA? le aprofundeze.

NB:

-oricine poate participa la orice nivel, nike air max 1 dar numA?rul de locuri este limitat.