A V-a ediţie a festivalului japonez Michi-biraki (Drum deschis)

Secţia de japoneză a Universităţii din Bucureşti vă invită duminică, 13 aprilie, Air Jordan Future Shoes începând cu ora 10:00 la A V-a ediţie a festivalului japonez Michi-biraki (Drum deschis).

Ca şi în anii precedenţi, Nike Free Rn Flyknit Femme evenimentul se desfăşoară la Grădina Botanică (Şoseaua Cotroceni nr. 32) şi cuprinde ateliere, demonstraţii, momente artistice, expoziţii şi proiecţii de documentare şi anime.

Ceremonia de deschidere cuprinde cântece şi dansuri japoneze, precum şi o piesă de teatru. La deschiderea evenimentului va fi prezent, ca de obiciei, nike air huarache ultra hombre E.S. nike air max 2016 grijs dl. Keiji Yamamoto, ambasadorul Japoniei la Bucureşti, asics tiger reprezentanţi ai Universităţii din Bucureşti şi ai instituţiilor care ne sprijină.

Momentul special al festivalului este reprezentat de proiecţia filmului documentar The standard of living in Fukushima” (“Standardul de viaţă în Fukushima”, în japoneză, Adidas Yeezy 750 Boost Homme subtitrat în engleză) realizat de reporterii japonezi Fumi Nakabachi şi Yushin Toda de la Japan Desk Scotland.

In cadrul atelierelor, veţi învăţa să faceţi figurine origami, Nike Air Max Thea Dames să caligrafiaţi ideograme japoneze, să jucaţi go, new balance 373 classic să folosiţi pânza furoshiki pentru a împacheta şi transporta obiecte, să îmbrăcaţi yukata şi chimono. Veţi putea experimenta şi o mini-lecţie de limba japoneză.

Veţi putea asculta basme japoneze, veţi putea viziona anime, veţi putea mînui jucării japoneze şi veţi putea dansa dansuri tradiţionale. Şi nu în ultimul rând, Donne Scarpe Air Jordan 4 veţi putea degusta sushi şi prăjituri cu modele japoneze.

Veţi putea, NIKE FLYKNIT LUNAR3 de asemenea, degusta cafea şi ceai la Maid Cafe şi veţi putea admira costume cosplay.

Evenimentul este organizat de către Secţia de japoneză a Universităţii din Bucureşti în colaborare cu Grădina Botanică şi Facultatea de Biologie şi se bucură de sprijinul Ambasadei Japoniei la Bucureşti şi al Şcolii japoneze din Bucureşti.

Intrarea la eveniment este gratuită,

Comments are closed.