A V-a ediţie a festivalului japonez Michi-biraki (Drum deschis)

Secţia de japoneză a Universităţii din Bucureşti vă invită duminică, 13 aprilie, Air Jordan Future Shoes începând cu ora 10:00 la A V-a ediţie a festivalului japonez Michi-biraki (Drum deschis).

Ca şi în anii precedenţi, Nike Free Rn Flyknit Femme evenimentul se desfăşoară la Grădina Botanică (Şoseaua Cotroceni nr. nike air force 1 32) şi cuprinde ateliere, demonstraţii, momente artistice, expoziţii şi proiecţii de documentare şi anime.

Ceremonia de deschidere cuprinde cântece şi dansuri japoneze, precum şi o piesă de teatru. nike soldes running La deschiderea evenimentului va fi prezent, ca de obiciei, nike air huarache ultra hombre E.S. bottes ugg nike air max 2016 grijs dl. nike air max 2017 pas cher Keiji Yamamoto, ambasadorul Japoniei la Bucureşti, asics tiger reprezentanţi ai Universităţii din Bucureşti şi ai instituţiilor care ne sprijină.

Momentul special al festivalului este reprezentat de proiecţia filmului documentar The standard of living in Fukushima” (“Standardul de viaţă în Fukushima”, în japoneză, Adidas Yeezy 750 Boost Homme subtitrat în engleză) realizat de reporterii japonezi Fumi Nakabachi şi Yushin Toda de la Japan Desk Scotland.

In cadrul atelierelor, veţi învăţa să faceţi figurine origami, Nike Air Max Thea Dames să caligrafiaţi ideograme japoneze, să jucaţi go, new balance 373 classic să folosiţi pânza furoshiki pentru a împacheta şi transporta obiecte, să îmbrăcaţi yukata şi chimono. Veţi putea experimenta şi o mini-lecţie de limba japoneză.

Veţi putea asculta basme japoneze, veţi putea viziona anime, veţi putea mînui jucării japoneze şi veţi putea dansa dansuri tradiţionale.

Comments are closed.