Burse Ai??n Japonia

1. Burse de tip RU (Recomandare prin Universitate)

Pe baza acordurilor semnate cu Nakajima Peace Foundation, cu Universitatea pentru EducaA?ie din Nara, cu Universitatea din A?saka AYi cu Universitatea Ochanomizu din TA?kyA?, SecA?ia de JaponezA? recomandA? anul acesta un student pentru a studia Ai??n Japonia un an de zile ca bursier al Nakajima Peace Foundation AYi trei studenA?i pentru a studia un an de zile Ai??n Japonia ca bursieri MonbukagakushA? ai??i?? Ministerul EducaA?iei AYi AztiinA?ei, Ai??n perioada octombrie 2010 ai??i?? septembrie 2011 (cAi??te unul la fiecare dintre cele trei universitA?A?i).

2. nike flyknit lunar Burse de tip PF (ParA?ial FinanA?ate)

Pe baza acordurilor de Ai??nfrA?A?ire semnate cu Universitatea de Fete GakushAi??in din TA?kyA?, cu Universitatea pentru EducaA?ie din Nara AYi cu Universitatea Meiji din TA?kyA?, SecA?ia de JaponezA? poate recomanda anul acesta patru studenA?i pentru a studia un an de zile Ai??n Japonia, Ai??n perioada octombrie 2010 ai??i?? septembrie 2011 (unul la GakushAi??in, unul la Nara AYi doi la Meiji). La universitatea Meiji, existA? AYi posibilitatea unui stagiu de studiu de un semestru.
Aceste stagii de studiu Ai??n Japonia sAi??nt doar parA?ial finanA?ate de partea japonezA?, prin acordarea unui sprijin financiar lunar modic, prin scutirea de taxele de AYcolarizare sau prin recomandarea pentru anumite tipuri de burse cum ar fi JASSO.

Detaliile despre aceste burse (RU AYi PF), care se adreseazA? exclusiv studenA?ilor SecA?iei de JaponezA?, se gA?sesc pe Grupul Yahoo! al SecA?iei.

3.