Colocviul “Modernitatea alternativA?” – apel la contribuA?ii

Catedra de Limbi Orientale din cadrul FacultA?A?ii de Limbi AYi Literaturi StrA?ine a UniversitA?A?ii din BucureAYti organizeazA? pe data de 14 mai 2011 Colocviul MODERNITATEA ALTERNATIVAi?? ai??i?? ai??zTraducereaai??? modelului modernitA?A?ii Ai??n Orientul Apropiat sau AZndepA?rtat, care se Ai??nscrie Ai??n direcA?ia de cercetare a catedrei, ugg boots uk air max 90 femme noir et rose et blanc intitulatA? ai??zTradiA?ii Ai??n dialogai???.

AZntr-o abordare largA? de domeniul istoriei culturale AYi al traducerii culturale, Ai??n consonanA?A? cu specializarea catedrei Ai??n hermeneutica alteritA?A?ii, nike internationalist colocviul Ai??AYi propune sA? continue explorarea diverselor forme de dialog al tradiA?iilor AYi sA? rA?spundA? la Ai??ntrebA?ri AYi provocA?ri cum ar fi:

LucrA?rile prezentate la colocviu vor fi publicate Ai??n revista catedrei, nike air max pas cher TradiA?ii Ai??n dialog (nr. Mens Air Jordan 13 3). Air Jordan 3 Homme Termenul limitA? pentru trimiterea propunerilor de comunicA?ri este 30 aprilie 2011. asics soldes asics outlet uk new balance running Articolul pentru publicare trebuie trimis pA?nA? pe data de 1 septembrie 2011.